KBS-TKYS Yönetim Raporu Nihayet...

10 Aralık 2013 tarihlnde "KBS-TKYS Yönetim Raporları Menüsü Hatalı Rapor Üretiyor" başlığı ile, KBS-TKYS yönetim raporları menüsünün hatalı rapor ürettiğini duyurmuş ve ilgili birime durumu ilettiğimizi belirtmiştik. İlgili birim önceleri bu durumu kabul etmese bile şu an gelinen noktada hata düzeltilmiş ve doğru raporlar üretilmeye başlanmıştır.

24/12/2013 günü öğleden önce KBS-TKYS'de bir çalışma yapıldığı anlaşılmaktadır. Yapılan çalışma sonucunda;

1- Özellikle 150 tüketim malzemelerinde karşılaşılan, malzeme kalmamasına (sıfır olmasına) rağmen eksi (-) bakiye veren hesaplar düzeltilmiş,

2- 14 nolu yönetim hesabı cetvelinde (önceki yıldan devren gelen+yıl içinde giren-yıl içinde çıkan=gelecek yıla devreden) şeklindeki formülde oluşan hesap hataları da giderilmiştir.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır. Bu düzeltmeler 24/12/2013 öğleden sonra yapılmıştır. Bazı harcama birimlerinin bu düzeltmeden önce hesaplarını kontrol ederek, kuruş hatalarını düzeltip, yönetim dönemi hesaplarını tamamladığını biliyoruz. Bu birimlerin hesaplarını tekrar kontrol etmeleri ve hesaplarında değişiklik olmuşsa, ilgili saymanlık/muhasebe müdürlüklerine "Kuruş Düzeltme Cetveli" gönderip hesaplarını tekrar düzeltmeleri gerekmektedir.

Umarız tutturulan hesaplar tekrar tekrar bozulmaz.

Son Güncelleme: Cuma, 14 Şubat 2014 22:28

AATMY Her Hakkı Saklıdır!