KBS-Taşınır Modülü Ne Zaman Açılacak?

"Taşınır İşlemleri KBS Ortamında Yapılacak" başlıklı haberimizde  de belirttiğimiz gibi; 2013 yılından itibaren taşınır işlemleri KBS (Kamu Harcama ve Bilişim Sistemi) altında bulunan Taşınır Kayıt ve Yönetim Sistemi (TKYS) üzerinden yürütülecek.  Bu kapsamda 2012 yılı içerisinde konu ile ilgili eğitim alan kurumlar, kendi eğitimlerini tamamlayarak 2013 yılından itibaren sisteme dahil oldu.

Buraya kadar bir sıkıntı yok. Ancak asıl sıkıntı bundan sonra başladı. Sisteme dahil olan kurumlar henüz giriş işlemlerine başlamıştı ki, önce sistem yavaşladı, bazen girilemez, girilse bile işlem yapılamaz oldu. Akabinde ise veri girişlerinde hatalar vermeye başladı ve son olarakda bakım çalışması yapılacağı duyurularak 8 Ocak 2013 tarihinde kullanıma kapatıldı. Aradan 4 gün geçmesine rağmen henüz açılmadı.

KBS-Taşınır Kayıt ve Yönetim Sistemini kullanan kurumlarda görevli Taşınır Kayıt ve Kontrol Yetkilileri -ister istemez- sistemin ne zaman açılacağını ve açıldığında da gene yavaşlama ve hata verme gibi sorunların yaşanıp yaşanmayacağını merak etmektedirler.

Son Güncelleme: Cuma, 14 Şubat 2014 22:28

AATMY Her Hakkı Saklıdır!